Манчестер Сити поведе на полуфиналниот меч против ПСЖ уште во 11 минута од мечот, ова беше прва шанса за „светците“ кои ја искористија за водство и сега имаат предност од 3-1 вкупно.

Класична контра на Сити, Марез низ нозете на голманот Навас ја протна топката и го доведе својот тим во водство.