Манчестер Сити води по првиот дел против Борусија Менхенгладбах со 1-0, голот е дело на Силва во 29 минута.

Германците се домаќини во Унгарија, причина се протоколите во нивната земја, оваа средба се игра на арената „Пушкаш“ во Будимпешта.

ВИДЕО: