Нова епизода од темната страна на Ник Кирјос, тенисерот од Австралија победи против Џорџ Томпсон во првото коло на Вимблдон  и закажа меч со Надал во втората рунда.

Австралискиот тенисер  на средината од третот сет сервираше, линискиот судија донесе погрешна одлука, Кирјос реагираше :

„Дали линискиот судија ќе биде казнет? Зошто нема да биде казнет? Му давате поени на Томпсон на ваков начин, разбудете се“ – му рече Кирјос на главниот судиија.