Адис Јаховиќ ја искористи смешната грешка на голманот на Партизан Владимир Стојковиќ на мечот од квалификациите  во Европа лигата за победа  на Малатија со 1-0.

Јаховиќ погодиз а екипата од Турција откако Стојковиќ го напушти шеснаесетникот и направи редок кикс што го искористи поранешниот македонски репрезентативец за 1-0 по само седум минути игра.

Малатија сепак испадна, Партизан е во плеј-офот за влез во фазата по групи.