Екипата на Хофенхајм го совлада Волфсбург со 2-1, мечот го одбележа директниот црвен картон на Отавио од гостинскиот тим во 94 минута.

Во последните моменти од средбата, Волфсбург со сите единаесет играчи се пресели на половината на Хофенхајм, по корнерот, контра на домашните, Дабур тргна кон празниот гол, стартуваше со „карате потег“ Отавио, ваков брутален старт ретко се гледа, секако доби директен црвен картон.