Шкендија славеше против Пелистер со 2:1 со пресврт во ПМФЛ но натпреварот го одбележи инцидентот на домашните навивачи.

По голот на Кривак, припадниците на навивачката група „Балисти“ решија да се радуваат по што еден од нивните „топовски удари“ експлодираше во близина на дефанзивецот на домаќините, Бејтулаи…