Манчестер Јунајтед е во криза, запиша низа од три натпревари без победа во Премиерлигата, врвот е се подалеку, Оле Гунар Солскјер е пред отказ.

Јунајтед  загуби со 2-4 на гости кај Лестер, тоа  ја продлабочи кризата, критики за играта во одбраната и особено за кон најскапиот дефанзивец во историјата на клубот Хари Мегваер кој е и капитен на тимот.

Мегваер повторно одигра слабо, му се смее цела Англија за моменто кога  Дака постигнува гол, а Мегваер не се ни обидува да го спречи.