Сопругата на Артуро Видал, Соња Исаза е позната по тоа што ужива да вежба, често е во теретаната, сега ќе мора да вежба во Милано.

Исаза има над 3 милиони следбеници на Инстаграм, секое нејзино видео привлекува внимание, така беше и при последната објава.