Наполи и Аталанта одиграа супер натпревар со 5 гола, а се радуваа гостите од Бергамо кои запишаа триумф со 2-3.

Ревија на убави голови, Малиновски, Демирал и Фројлер погодија за Аталанта, за Наполи головите се дело на Зјелински и Мертенс.

Елиф Елмас играше од првата до последната минута на мечот, Наполи има  36 бода на третото место, Аталанта со бод помалку е на четвртатата позиција.