Деле Али постигна неверојатен гол, атрактивно реагираше и постигна погодок кој се прераскажува вечерва на социјалните мрежи, Тотенхем води против Волфсбергер во Лига Европа.

Тотенхем е веќе во осминафиналето на ЕЛ, на првата средба запиша победа во Австрија со 4-1, сега на полувреме има предност од 1-0 со голот на Деле Али во 11 минута.