Легендарниот италијански голман, Џанлуиџи Буфон и официјално го реализираше кам-бекот во Парма.

Буфон кој оваа сезона бранеше за Јувентус, е најавен како „враќањето на супермен“ од Парма која пак во новата сезона ќе игра во Серија Б.