Репрезентацијата на Чешка води со 0:2 на „Хампден парк“ против Шкотска, а вториот гол беше ремек дело на гостинската екипа.

По грешка во додавање на шкотската репрезентација, тоа најдобро го користи Шик, кој успева да постигне маестрален погодок негов втор на мечот , кој сигурно ќе биде во комбинација за гол на турнирот.