Фудбалерите на Борусија Дортмунд во продолжението на сезоната играат и подобро од претходно и се чини дека паузата од Коронавирусот воопшто не им пречеше.

„Милионерите“ по првите 45.минути имаат водство на гостувањето против Волфсбург со 0-1, по една фантастична акција која заврши со гол на Гереро.