Навивачите на ФК Вардар, популарните „Комити“ на неверојатен начин точно на полноќ го дочекаа големиот христијани празник Велигден.

Со сите придружни елементи, пиротехничка и во боите на Вардар, навивачите на клубот кој во следната сезона најверојатно ќе игра во ПМФЛ, направија мини шоу и испратија уште една голема порака.