Јувентус и Интер во моментов пред празни трибини во Торино го играат дерби мечот кој може да биде  и решавачки во трката за титулата.

Спорен момент во 3 минута, Ешли Јанг играше со рака во шеснаесетникот но главниот судија Марко Гвида не досуди пенал за Јувентус.

Резултатот до 15 минута е 0-0