Јунајтед е пред голем и срамен праз од Ливерпул на „Олд Трафорд“, губи со 0-4 по првиот дела  тоа влијаеше и врз Роналдо, видно нервозен со неспортски потег кон  противникот.

Роналдо  исфрустриран од  резултатот, бесот го истури врз Џонс од Ливерпул, потег на кој не сме навикнати од Португалецот.