Денеска нашиот фудбалски репрезентативец и капитен на нашиот национален тим Горан Пандев го прославува својот 36 роденден.

Во 2020 година се најавува и завршување на неговата професионална фудбалска кариера, а таа би можел да ја круниса барем со историски настап на Европското првенство 2020 година доколку Македонија успее да го обезбеди преку Лигата на Нации или преку редовните квалификации.

Неговиот клуб Џенова,каде моментално настапува преку Твитер објава му го честиташе роденденот,

Исто така по повод неговиот роденден објавено е и едно фантастично видео. Во продолжение ,погледнете го: