По двата гола со кои донесе израмнување за Атлетико Мадрид, Антоан Гризман го остави на цедило својот тим.

Во 52-т аминута од мечот доби и повеќе од заслужен директен црвен картон.

Стартуваше со високо крената нога и го погоди директно во вратот Роберто Фирмино, по што судијата немаше друг избор.