Рајо Валјекано на нашиот Столе Димитриевски запиша победа против  Фуенлабрада со 2-0 во втората лига на Шпанија.

Голманот на македонската репрезентација успеа да одбрани пенал на оваа средба, Столе Димитриевски во 26 минута со одлична интервенција успеа да спречи гол, одлично интервенираше и тоа при 0-0.