Колумбија важи за една од најнебезбедните зејми за живот во светот, а тоа се потврди и пред само два дена кога четворица навивачи на колумбискиот тим Депортиво Кали , избодеа навивачи на лутиот градски ривал Америка де Кали.

Инцидентот се случил сред бел ден во Кали, а момчето беше избодено со нож во пределот на стомакот, по што за половина час му подлегна на последиците.