Каков мега гол на Лука Модриќ кој може да биде злато вреден и да значи пласман за Хрватска во следната фазa.

Капитенот стрелаше по асистенција на Матео Ковачиќ, и тоа како стралеша, ултра атрактивно со шут со надворешниот дел од ногата.

Претходно Шкотска израмни со голот на Калум МекГрегор.

Додека пак првиот гол за Хрватска го постигна Никола Влашиќ.