Сасуоло ја совлада Болоња како гостин попладнево со 4-3 во крајно возбдлив и драматичен меч во Серија А.

Гостите имаа негатива по еден час игра од 3-1,окако Сориано, Сванберг и Орсолини беа стрелци за Болоња.

Пресвртот го најави српскиот интернационалец Ѓуричиќ во 64 минута, Капуто израмни на 3-3 во 70 минута, а целосен пресврт за три бода за гостите донесе Јапонецот Томијасу со автогол во 77 минута.