Атлетико Мадрид со 6-1 ја демолира Гранада, два гола постигна Луис Суарез и тоа последните два за својот нов тим.

Уругваецот дебитираше со два гола за новиот тим, реализираше во 85 и 93 минута за убедлива победа на својот тим.

Суарез влезе во игра во 70 минута у успеа да реализира два пати на оваа средба.