Луис Суарез го постигна првиот гол по пауза од три натпревари во дресот на Барселона за израмнување во пресметката со Интер во Лигата на шампионите.

Уругваецот успеа прецизно да биде со волеј надвор од шеснатесетникот на Хандановиќ за радост на навивачите на домаќинот на „Камп Ноу“.

Интер поведе во 3 минута од првото полувреме со голот на Лаутаро Мартинез.