Милан и Фиорентина во Фиренца играат во моментов со резултат 0-0, еден гол беше постигнат во првиот дел, погоди Златан Ибрахимовиќ но ВАР го поништи.

Ибрахимовиќ постигна гол во 34 минута од средбата но поради игра со рака судијата со помош на ВАР го поништи голот на Швеѓанецот.