Јувентус и Ференцварош играат нерешено по првиот дел во Лигата на шампионите, гостите поведоа со голот на Узуни, но добија „одговор“ од Роналдо.

Португалецот погоди од 20 метри, шутираше неодбранливо за 1-1 по првиот дел на мечот во Торино во Лигата на шампионите.

Јувентус е фаворит против екипата од Унгарија која одлично се држи по првиот дел.