Карло Анчелоти и Евертон имаат водство против Кристал Палас во првото полувреме со 1-0, голот е дело на Бернард.

Одлична акција на Евертон, Бернард се најде на вистинското место во вистински момент за предност на домашниот тим во 18 минута.