Севиља и Еспањол ремизираа 1:1 во натпреварот од 24 коло од Ла лига. Пресметката донесе еден прекрасен гол, пресврт и деби гол за новото засилување на домаќинот.

Окампос го отвори резултатот во 15 минута по додавањето од Сусо.

На 1:1 израмни Ембарба по луцидно изведениот слободен удар.

Еспањол дојде и до предност откако Ву реализираше во 50 минута.

Конечните 2:2 ги постави Суси со неговиот прв гол по трансферот од Милан во 80 минута.