Напаѓачот на Порто, Мехди Тареми постигна гол за најавните шпици  на дуелот помеѓу неговиот тим и Жил Висенте.

Играчот од средниот ред на домашниот тим ноншалантно ја врати топката, а Иранецот беше на средината на теренот и ја пресече.

Тареми ја крена главата и виде дека голманот Жил Висенте не е меѓу стативите и од речиси половина терен упати удар кој заврши во голот.

Погледнете го ремек -делото