Јувентус вечерва го пречекува Интер во еден од најважните натпревари во калчото сезонава, средбата се игра од 20-45 часот.

Вообичаено пред големите дерби мечеви меѓу овие две екипи пред стадионот на Јувентус „врие“ од навивачи, денеска за жал поради ситуацијата со Коронавирусот сликата е „празна“.

„Дерби Д’Италија“ вечерва ќе се игра зад затворени врати.