Атлетико Мадрид загуби од Челси со 1:0 во Букурешт во осминафиналето од ЛШ а најмногу реакции по овој натпревар има за неспортските потези на Луис Суарез.

Напаѓачот на „Јорганџиите“ кој се прослави со неколку гризења на противнички играчи вчеравечер покажа нов концепт за надмудрување со дефанзивците на Челси.

Прво симулираше фаул од Аспиликуета (смешно и трагично).

Потоа реши да го штипе Рудигер..