Челзи ги освои трите бода против Малме со победа од 4-0, но го загуби Ромелу Лукаку, тој се повреди на мечот, а се очекуваат детали за повредата.

Лукаку во 23. минута изнуди пенал но се повреди, мораше уште во првата фаза да го напушти натпреварот.