Фудбалерите на Санта Клара, се изборија за изненадувачка победа над Брага во натпреварот од 25 коло во најсилното фудбалско првенство во Португалија.

Домаќините триумфираа со 3:2 благодарениер на голот на Карваљо во 92 минута.

Сепак за издвојување е воведниот гол на Тиаго Сантана од 34 минута, бразилецот беше прецизен и во 66 минута.