Интер на момент ја загуби предноста во мечот против Шериф на домашен терен, откако примија гол во 52-та минута.

И тоа како гол, неверојатно голчиште од слободен удар на Себастијан Тил.

Интер во 58-та минута стигна во водство со голот на Артуро Видал.