Напаѓачот на Лајпциг, Тимо Вернер се отпиша од клупскиот твитер профил, откако на него се најде видео со него во главна улога.

Видеото беше поставено непосредно по поразот на Ливерпул од Вотфорд, а во тој као да е изненаден и вознемирен од веста за поразот на екипата на Јирген Клоп.

Во светските медиуми се почесто се појавуваат информации за желбата на Вернер да прејде во Ливерпул, а ни тој самиот не го крие тоа.