Рома води против Јанг Бојс со 2-1, натпревар од Европа лигата, вториот гол за екипата од Рим е дело на 18. годишниот  Рикардо Калафиори.

Калафиори е репрезентативец на Италија, игра во одбраната ама реагираше како врвен стрелец во 59 минута, погоди со торпедо кое го дигна нанозе цел Рим.