Натпреварот меѓу Лидс и Арсенал заврши без голови, н одонесе два инцидента во кои во главната улога беше македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски.

Алиоски прво доби удар со глава од од Николас Пепе кој заработи црвен картон, по мечот Киран Тирни сакаше физички да се пресмета со македонскиот репрезентативец.

Играчите од двата тима спречија поголем инцидент по завршувањето на средбата.