Торино не беше ни блиску до поволен резултат на градското дерби со Јувентус, загуби убедливо со 4-1, Роналдо постигна ефектен гол од слободен удар, но момент кој остави впечаток е автоголот на Кофи Џиџи пред крајот на средбата,

Џиџи погоди ефектно во сопствената мрежа и ги псотави конечните 4-1 за „старата дама“.