Екипата која минатата сезона беше на чекор до освојување на Лигата на шампионите на УЕФА го пушти во продажба дресот за натпреварите на домашен терен за новата натпреварувачка година. Популарните „Спарс“ остануваат во стандардната бело-сина комбинација.