Тотенхем има убелдива предност во Лондон против Црвена Звезда по првиот дел во  Б групата во Лигата на шампионите.

Со головите на Кејн и на два пати на Сон има убедливо водство од 3-0 по првиот дел. На повидок е голема катастрофа на тимот од Белград.