Тотенхем е голем фаворит против Шкендија вечерва во Скопје, клубот од Англија се реши да не одржи тренинг на арената „Тодор Проески“, тренираа во Лондон.

Мурињо одржа релаксирачки тренинг вчера пред патувањето за Скопје, дел од играчите го искористија моментот да постигнат по некој кош.