Тотенхем го декласираше Лудогорец во 4 коло од Лига Европа совладувајќи го со 4:0 на натпревар на кој Хари Кејн остана на клупата за резерви.

Карлос Виничиус постигна два гола во првото полувреме, во вториот дел Винкс и Лукас Моура го совладаа гостинскиот голман.