Лондонски Тотенхем ја запиша седмата овосезонска победа во Премиер лигата откако славеше против Брентфорд со 2:0 во натпревар од 14 коло.

Тимот предводен од Конте поведе по 12 минути по автоголот на Канос, на 2:0 зголеми Сон во 65 минута.

Во следното коло Тотенхем ќе го дочека Норвич.

Standings provided by SofaScore LiveScore