Тетовска Шкендија е во негатива од еден гол по првите 45 минути против Тотенхем во 3 коло од квалификациите во Лига Европа.

На „Тодор Проески“ фаворитот од Лондон во целост ја оправда добиената улога, Ламела по асистенцијата на Сон во 5 минута го совлада Захов за предност по што гостинот доминираше и контролираше се.

Победникот од овој меч во последното квалификациско коло ќе игра против Макаби Хаифа.