Лондонски Тотенхем го совлада Норвич со 3:0 и со ва ја задржи петата позиција во Премиер лигата со бод предност пред Јунајтед кој денеска го совлада Кристал Палас со 1:0.

Моура, Санчез и Сон беа стрелци на говолите за тимот на Конте.

Линд резмизираше на домашен терен прптив Брентфорд откако Бамфорд погоди во 95 минута за домаќните за конечни 2:2.