Тотенхем и Фулам одиграа нерешено 1-1, натпревар од Премиер лигата, домашните поведоа со голот на Кејн, гостите израмнија преку Каваљеро.

За Мурињо и Тотенхем ова е вкупно шеста нерешена средба во сезоната во која на последните пет меча има три победи и две нерешени.

Фулам стигна до важен бод од ова тешко гостување, сега има 12 бода на 18 позиција на табелата.