Десниот офанзивен бек на Ливерпул, Трент Александер Арнолд е прогласен за најдобар млад играч во Премиер лигата.

Репрезентативецот на Англија одигра фантастично оваа сезона и е еден од најдобрите десни бекови во светот. За Ливерпул постигна четири голови и 13 асистенции.

Арнолд победи во изборот пред Грилиш, Гринвуд, Марсијал, Рашфорд, Пулишиќ, Маунт и Дин Хендерсон.