Македонскиот репрезентативец, Иван Тричковски постигна три гола за АЕК Ларнака во првото полувреме против Ермис.

Тричковски реализираше од 23 во 29 и во 45 минута за водство на АЕК Ларнака од 3:1 по првиот дел.