Иван Тричковски е најефикасниот играч во историјата на АЕК Ларнака, игра извонредно на Кипар, постигна нов гол за својата екипа и донесе важна победа.

Македонскиот репрезентативец игра перфектно за АЕК Ларнака, на средбата со Докса постигна гол, натпреварот заврши 1-0 , Тричковски беше клучен играч.

Тришковски погоди во 54 минута, АЕК Ларнака има 28 бода, во моментов на табелата е на 5 место.