Иван Тричковски го постигна третиот гол во првенството на Кипар, АЕК Ларнака ја победи Лимасол со 2-1.

Голот на Тричковски во 68 минута беше решавачки за победата на АЕК Ларнака, екипата на нашиот репрезентартивец  има три победи по пет одиграни кола.